Videokonferenční servery

Každé videokonferenční zařízení Polycom je standardně určeno pro spojení typu bod-bod (point-to-point).

Pro všechna spojení více stran, typu bod-více bodů (point-to-multipoint) je určen videokonferenční server (MCU - multi conference unit).

MCU lze pořídit jako vlastní a začlenit jej do vlastní videokonferenční sítě anebo využít veřejný videokonferenční MCU server některého telekomunikačního providera jako službu.

 

 

Během spojení bod-více bodů je každé zúčastněné videokonferenční zařízení klasicky připojeno pomocí spojení bod-bod na některé rozhraní videokonferenčního serveru. Videokonferenční server dle aktuální konfigurace zajišťuje vzájemnou distribuci obrazu a zvuku mezi jednotlivými účastníky, umí transkódovat protokoly jednotlivých koncových bodů navzájem, případně sloužit současně jako videokonferenční gateway mezi jednotlivými přenosovými prostředími (ISDN x TCP/IP). Tímto způsobem je realizovatelná videokonference i mezi zařízeními, která by se přímo bod-bod propojit nemohla.

Pro vícebodá spojená malého počtu koncových bodů malými přenosovými rychlostmi doplňuje Polycom některá videokonferenční zařízení o funkci vestavěného MCU. Po jeho aktivaci vestavěného MCU zakoupeným klíčem získává uživatel videokonferenční zařízení a videokonferenční server v jednom. Toto řešení je vhodné pro malé společnosti pro videokonference malého počtu koncových zařízení.

Pro vícebodá point-to-point spojení nabízí Polycom tři rodiny videokonferenčních serverů Polycom RMX, Polycom MGC+ Readi Convene, Polycom MGC.

Copyright © 2007 S.I.C., s.r.o. . Všechna práva vyhrazena.